Aktualności

Organizatorzy 1-szego Ogólnopolskiego Rajdu Floty dziękują wszystkim partnerom, wykonawcom i samym uczestnikom, za wspaniałe chwile i pełne zaangażowanie na trasie Rajdu.

 

Relacja:

rajd floty

 

 

 

 

12 lipca, punktualnie o godzinie 9.30 załoga z numerem startowym jeden, wyruszyła na trasę 1-szego Ogólnopolskiego Rajdu Floty 2014. Uczestnicy, przedstawiciele branży flotowej, dostawcy i odbiorcy produktów i usług, a także pozostali miłośnicy i sympatycy motoryzacji, w pierwszej części imprezy do pokonania mieli odcinek dojazdowy z Katowic, ze startu zlokalizowanego pod słynnym Zajazdem Sportowym, do Kaczyc w okolicach Cieszyna, miejsca częstych testów i treningów samego Kajetana Kajetanowicza. Tam na 1,5 kilometrowym zamkniętym, placowym odcinku specjalnym, dwukrotnie pokonywali przejazd zapoznawczy, a następnie zaopatrzeni w kaski i olbrzymią dawkę adrenaliny, ruszali z piskiem opon na prawdziwy pomiar czasu, co w końcowej klasyfikacji miało decydować o kolejności na mecie i przyznanych pucharach.

Organizatorzy Rajdu zadbali o to, by do całości rywalizacji wprowadzić, typowe i charakterystyczne dla profesjonalnych rajdów, punkty kontroli czasu i przejazdu oraz książki i karty drogowe. Tym samym zawodnicy mieli określony czas na pokonanie odcinków dojazdowych. Przejazd trasą z Kaczyc do Wisły przebiegał w niezwykle emocjonującym tempie gdyż wymagał od uczestników dużej koncentracji aby zmieścić się w wyznaczonych ramach czasowych unikając tym samym karnych minut.

W centrum Wisły, na samym rynku tego słynnego kurortu wypoczynkowego, na startujących oczekiwali przedstawiciele organizatora, a każdy z uczestników miał okazję podzielić się pierwszymi wrażeniami z jazdy, z licznie zgromadzoną grupą spacerowiczów i obserwatorów, udzielając krótkiego wywiadu przejeżdżając przez bramę startową.

Po krótkiej przerwie i odprawie zawodów nasi dzielni rajdowcy ruszyli na dalszą część zmagań w okolice Wisły, Ustronia i Istebnej, pokonując niezwykle trudne technicznie, ale i zapierające dech w piersiach widokowe trasy, meldując się w określonych ramach czasowych na wyznaczonych punktach kontroli przejazdu. Warto nadmienić, że trasy te wielokrotnie wykorzystywane były i są nadal w eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, co potwierdzić może tylko niesamowite wrażenia z jazdy pod dodatkową presją czasu!

Meta Rajdu zlokalizowana ponownie w centrum Wisły witała wszystkich uczestników, którzy szczęśliwi z uśmiechami na twarzy, i co najważniejsze cali i bez uszczerbku na samochodach oddawali sędziom dokumentację rajdową oczekując z niecierpliwością na ogłoszenie wyników.

Wręczenie pucharów odbyło się na scenie zlokalizowanej na rynku, przy licznie zgromadzonej publiczności, nagradzającej startujących kierowców brawami. W klasyfikacji generalnej Rajdu zwyciężyła załoga Sebastian Knapik z pilotem Tomaszem Michoniem, reprezentujący firmę Prymat- producenta przypraw i dodatków kulinarnych. Ta sama załoga zdobyła także puchar sponsorowany w klasie samochodów hybrydowych, sponsorowany przed dealera marki Toyota z Zabrza Ja-Now-An.

Nagrodę specjalną - Puchar Magazynu Flota za najbardziej efektywny przejazd odcinka specjalnego pod Cieszynem otrzymała załoga Piotr Wiśniewski z pilotem Sylwestrem śmigielskim jadąca Volvo V40

Na trasie mogliśmy zobaczyć zarówno samochody cywilne, sportowe czy tuningowane. Wśród startujących reprezentantów klientów firm flotowych mogliśmy natomiast spotkać przedstawicieli takich firm jak Grupa PSB, Kanlux, Ceva Logistic oraz innych.

Wszystkim biorącym udział serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłych edycjach, które w zamyśle organizatorów mają zostać jeszcze bardziej rozbudowane i uatrakcyjnione.


 

 

 

ORGANIZATOR
PARTNERZY